HAKKIMIZDA

1984 yılında kurulan Hışım Grup; döviz, gayrimenkul, perakende, reklam, turizm – otelcilik, yiyecek – içecek sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Perakende alanında dünyaca ünlü Nike, Lacoste, Swatch ve Superstep markalarının bayiliğini yapan grup, aynı zamanda öncü uygulamaları ve geçmişte edilen deneyimleri doğrultusunda kendi markası Lastik Pabuç’ u perakende bünyesine kazandırmıştır. Perakende sektöründe A sınıfı kalitede hizmet sunmayı vizyon edinmiş olan grup İstanbul’un en güzel lokasyonlarında; Beyoğlu, Kadıköy, Bağdat Caddesi, Karaköy ve Ümraniye’ de faaliyet göstermektedir. 21 döviz bürosu sayısı ile Türkiye’de en çok döviz bürosunu aynı çatı altında barındıran sektör öncüsü bir firmadır. Döviz büroları; Çözüm Döviz, Aziz Döviz, Kare Döviz’ dir. Döviz büroları İstanbul’un en popüler alışveriş merkezleri olan İstinye Park AVM, Zorlu AVM, Marmara Forum, Forum İstanbul, Marmara Park AVM’de yer almakta olup, şehir dışında ise Ankara, İzmir, Bursa, Edirne, Antalya, Bodrum’da faaliyet göstermektedir. Kurulduğu günden beri farklı sektörlerde edindiği birçok deneyimi kalite ve yenilik anlayışları ile harmanlayan grup, Turizm – Otelcilik sektöründe de markalaşmayı hedeflemiştir. Bu doğrultuda faaliyette olan otelleri ve birçok projeleri bulunmaktadır. Oteller; Nordstern Otel ve Triada Otel’dir. Triada Hotel’in Taksim, Karaköy, Gayrettepe ve Büyükada’da şubeleri bulunmakta olup, Nordstern Hotel ise etkileyici tarihi yarımada manzarası ile Karaköy’ün en güzel lokasyonunda yer almaktadır. Yeme-içme sektörünün en bilinen markalarından Simit Sarayı’nın Taksim’deki şubesini işletmekle beraber, Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan lokum ve şekerleme üzerine Halis Bekirzade Efendi isimli cafesi bulunmaktadır. Dünya çapında popüler olan Bubble Tea’nin Türkiye’de en iyi temsilcilerinden Bōblé markasının İstiklal Caddesi’ndeki şubesini işletmektedir.

MİSYON

Çağdaş bilgiyi ve son teknolojiyi kullanan, uluslar arası standartları ve meslek ahlakını benimseyen, çalışanlarıyla birlikte müşterilerimizin tatminini sağlayarak, müşterilerimizin beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vererek, iş ortaklarının memnuniyetini önemseyen, hakların ve sosyal sorumluluğun bilincinde, her zaman öncü ve yenilikçi uygulamaları ile referans bir işletme olmak;

VİZYON

Vazgeçilmez ilkelerimizi muhafaza ederek büyümek yoluyla, üstün nitelikli ekibi, çağdaş alt yapısı son teknolojiyi kullanan yenilikçi öncü uygulamaları, akademik çalışmaları ve büyük tecrübesi ile Türkiye’de bir model ve marka oluşturmanın onuruyla hizmetlerinin diğer kurumlara örnek olmasını sağlamak.